Damat Saati Seçerken

Damat Saati Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkekler genellikle çok fazla takı takmaktan hoşlanmazlar ve yegane takıları saatlerdir. Bir düğünde geline takılabilecek pek çok takı seçeneği bulunurken damada bunlara eşdeğer olarak saat hediye edilir. Bunun bir gelenek haline dönüşmesi de zamanla meydana gelmiştir. Damat saati denilince akla illaki pahalı saatler gelmektedir çünkü geline takılan takıların değerini düşünecek olursak bu en adil yoldur. Damada takılacak olan saati alırken onun fikrini mutlaka almalı ve onun fikirleri ışığında hareket edilmelidir.

Damat Saati Nasıl Seçilmelidir?

Damat saati seçilirken dikkat edilecek en önemli ayrıntı kaliteli ve ömür boyu kullanacak kadara kaliteli olmasıdır. Nasıl ki geline pek çok değerli mücevherat takılıyor damada da takılan tek takının en iyisi olması gerekmektedir. Damadın giyim tarzı göz önünde bulundurularak hem spor hem de klasik tarza uyum sağlayacak damat saatleri tercih edilmelidir.

Damat Saatinde Kalite Kriterleri

Bir saatin kaliteli olup olmadığını belirleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurları sıralayacak olursak yapımında kullanılan metaller, kullanılan camın cinsi, işçiliği ve kasasıdır. Teknik açıdan incelendiğinde İsviçre saatleri ileri teknoloji kullanarak üretilir ve ömürlük olarak kullanılmak üzerine üretilir.  Eğer altın kasalı bir saat almak istiyorsanız bu saatlerin daha klasik bir havasının olduğunu asla unutmayın. İşçilik oranı ne kadar artarsa fiyatlarında da o kadar değişim olabileceğini unutmayın.

About admin

Check Also

2016 İlkbahar-Yaz takı ve aksesuar modası

Gümüş üzerine rose gold kaplama , “Exclusive Collection”

Gümüş üzerine rose gold kaplama alternatifi haricinde siyah rodyum kaplama yapılabilen yeni So CHIC koleksiyonu “Exclusive Collection”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziyaretçilerimizin Dikkatine

Bu web sitesi, dünya çapındaki tüm üyeler için Avrupa Birliği veri koruma yasasındaki değişikliklere uygun olarak gizlilik politikasını güncellemiştir. Ayrıca, gizliliğiniz ve kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında size daha fazla bilgi vermek için Gizlilik Politikamızı da güncelledik. Hangi çerezleri kullandığımız ve sitemizde hangi bilgileri topladığımız hakkındaki güncellemeleri gözden geçirmek için lütfen bunu okuyun. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, güncellenmiş gizlilik politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.