Tektaş Yüzük Alırken

Tektaş Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tektaş alyanstan sonra en çok tercih edilen ve nişan, düğün dönemlerinde parmağa takılan, bir ömür boyu bağlılığın sembollerinden birisidir. İlla evlenirken mi alınacak derseniz hayır tabi ki, tektaşını kendi alan kadınlarımızda bir hayli çoğunlukta. İşin şakası bir yana bu yazımızda tektaş alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.

Tektaşta Belirleyici Etkenler

Bir tek taşın ne kadar kaliteli olmasını isterseniz o kadar fiyatı artacaktır. Bir taşın kusuru ne kadar azalırsa değeri de o derece artar. Aynı zamanda tek taşın değerinde kullanılan altının ayarı da oldukça önemlidir. Bu gibi çeşitli ayrıntıların irdelenmesinde size yardımcı olacak şey kurumsal bir firmadan alışveriş yapmanızdır. Alacağınız pırlantanın sertifikasının olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tektaşın içerisinde bulunan pırlantanın rengi oldukça önemlidir. En kaliteli pırlanta en az rengi olan yani ekstra beyaz (şeffaf kabul edilecek renk) olarak nitelendirilir.

Pırlantanın Kesimi

Alacağınız pırlantanın kesimi ışığın nasıl yansıyacağını belli eder. Oval, damla, prenses, yuvarlak, kalp kesim gibi pek çok seçenek vardır. Ancak en parlak görüntü yuvarlak kesimden elde edilir. Pırlantada kesim değerleri fiyat kıstaslarından birisidir. Her ne kadar iyi kesilmiş bir pırlanta varsa değeri de o derece fazla olur. Tek taşlar hem maddi hem de manevi değer taşıyan taşlardır ve kullanırken aşındırıcı kimyasallardan kesinlikle uzak durulması gereken yüzüklerden birisidir.

About admin

Check Also

2016 İlkbahar-Yaz takı ve aksesuar modası

Gümüş üzerine rose gold kaplama , “Exclusive Collection”

Gümüş üzerine rose gold kaplama alternatifi haricinde siyah rodyum kaplama yapılabilen yeni So CHIC koleksiyonu “Exclusive Collection”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziyaretçilerimizin Dikkatine

Bu web sitesi, dünya çapındaki tüm üyeler için Avrupa Birliği veri koruma yasasındaki değişikliklere uygun olarak gizlilik politikasını güncellemiştir. Ayrıca, gizliliğiniz ve kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında size daha fazla bilgi vermek için Gizlilik Politikamızı da güncelledik. Hangi çerezleri kullandığımız ve sitemizde hangi bilgileri topladığımız hakkındaki güncellemeleri gözden geçirmek için lütfen bunu okuyun. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, güncellenmiş gizlilik politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.