Günlük Takı Önerileri Neler? Kadınlar İçin Takı Önerileri (2023)

·

·

Günlük takı önerileri, modanın değişen seyrine göre hareket etmekte ve çeşitlenmektedir. Mevsimsel takılardan kombine göre takılara dek tercih edilebilecek birçok farklı takı türü bulunmaktadır. Örneğin kış mevsimlerinde boğazlı kazak üzerine takılan uzun kolyeler, yaz mevsiminde ayak bileklerine takılan ayak halhalı gibi takı türleri sürekli modaya göre çeşitlenmektedir.

Günlük takı önerileri

Kadınlar için takı önerileri arasında yer alan takılar bazı kişilerin bütçelerini aşabilir. Bu nedenle öneriler arasında mutlaka fiyat farklarına yer verilmiş, aynı zamanda moda da göz ardı edilmemiştir. Peki, günlük takı önerileri neler? Kadınlar için modaya uygun takı önerileri hangileri?

Günlük Takı Önerileri Neler? (2023)

Günlük kullanılabilecek takılar arasında, ilk sıralarda hiç kuşkusuz ki ince ve uzun zincir kolyelerin yanı sıra yüzükler gelmektedir. Özellikle eklem yüzükleri, kadınların takı seçimleri arasında vazgeçilmez olanlardandır. Bu takı türleri dahil modaya uygun kullanılabilecek takı çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz.

1. Uzun, Uçlu Zincirler

Uzun zincir modellerinin günlük takı önerileri arasında mutlaka adını geçirdiğinden yukarıda bahsedilmişti. Kolyelerin ucundaki simgeler, amblemler veya işaretler kişinin kendi seçimine kalmakla birlikte uzun, uçlu zincirler birçok kıyafetle rahatlıkla kombin yapmaya uygundur.

Kadınlar İçin Günlük Takı Önerileri

Örneğin sıcak havalarda önü hafif dekolteli kıyafetler ile uzun ve uçlu zincirler tercih edildiği zaman boyun kısmındaki ışıltı insanlar için göz alıcı olacaktır. Seçeceğiniz zincirler gümüş, altın veya beyaz altın olarak tamamen zevklerinize ve bütçenize göre değişebilir. Uzun ve uçlu zincirlerin fiyatları 2023 yılında 25 liradan başlayıp gümüş, altın, beyaz altın malzeme türüne göre 10.000 liraya kadar değişiklik gösterebilmektedir.

2. Göz Alıcı Yüzükler ve Eklem Yüzükleri

Eğer güzel bir pırlanta, tek taş benzeri yüzüğünüz varsa; zaten parmaklarınız takı kombinasyonunuza uyumlu hale gelecektir. Ancak bu tür yüzüklere sahip değilseniz veya bu tür yüzükleri kullanmak istemiyorsanız, eklem yüzüklerini deneyebilirsiniz.

Kadınlar İçin Günlük Takı Önerileri

Parmağın yüzük için dip konumu yerine eklem alanlarına denk gelen, çoğu zaman ince parmaklarda göz alıcı bir görünüm yaratan eklem yüzükleri; günlük takı önerileri arasında mutlaka yer almaktadır. Eklem yüzüğü fiyatlarını da aynı şekilde malzemesine göre 10 liradan 5.000 liraya kadar değişen fiyat aralıklarında bulabilirsiniz.

3. Küpeler ve Piercing

Çoğu zaman bir gençlik hevesi gibi görülse de, doğru kullanıldığı zaman küpeler ve piercing’ler kişilerin tarzını oldukça iyi bir biçimde yansıtmayı başarmaktadır. Genç ve yetişkin yaşlarda en çok kullanılan piercing türleri kulak, dudak, burun alanlarında olmaktadır. Piercing her kişiye ve her karaktere uygun olmasa da küpe sadece kadınlar için değil, erkekler için de vazgeçilmez takılar arasındadır.

Piercing kullanımı yapmayı seçiyorsanız, malzemesine göre delme işlemi dahil 25 liradan 1.000 liraya kadar değişen fiyat aralıklarında piercing modeli bulmanız mümkündür. Küpelerde ise durum biraz daha farklıdır. Küpeler normal ve ucuz malzemelerden olabileceği gibi binlerce liralık gümüş, altın, beyaz altın, pırlanta malzemeleri de içerebilir. Günlük takı olarak kullanılabilecek küpelerin ise fiyatları 15 liradan başlayıp 5.000 liraya dek çıkabilir.

4. Bandana, Taç ve Tokalar

Günlük takı önerilerinin son sırasında ise bandanalar, taçlar ve tokalar yer almaktadır. Doğru bir takı ve kıyafet seçimiyle bandana da, taç da kişileri oldukça sevimli gösterebilir. Bandanalar baş kısmına sıkıca bağlanarak sert görünümlü kitleleri çağrıştırıyor olsa da görünümü etkileyen en önemli faktör yüz tipi ve giyim olacaktır.

Taçlar da tıpkı bandanalar gibi baş kısmında saçları kapatan, toplayan veya bir araya getiren takı türleri arasındadır. Bandana ve taçların fiyatları 50 liradan başlayıp 500 liraya dek değişebilmektedir. Tokalar ise tıpkı küpeler gibi farklı malzemeleri içerebilen, zaman zaman çok pahalı olabilen, günlük kullanılabilecek takılar arasında yer almaktadır. Giyiminize ve takı kombininize göre, tokaları bir tamamlayıcı olarak kullanmanız işinize yarayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir