Esprit Saat Koleksiyonu Modern ve Şık

·

·

, ,
Allure

İçindeki Işığı Esprit ile Ortaya Çıkar

Modern ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken Esprit yeni modelinde pembe altını ışıltılı taşlarla buluşturuyor.

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat farkıyla sunulan Esprit, yeni modeliyle zarafetiyle göz kamaştıran kadınların ışığını yansıtıyor. Estetik tasarımıyla dikkat çeken Esprit, pembe altının modern duruşunu bezelindeki ışıltılı taşlarla taçlandırıyor. Kadranındaki ince düşünülmüş dokunuşlarla spor şık bir görüntüye bürünen Esprit, kadınların sahip olmak isteyeceği bir arzu nesnesine dönüşüyor.

Esprit Saat Koleksiyonu Modern ve Şık
Esprit Saat Koleksiyonu Modern ve Şık

Esprit’nin birbirinden şık tasarımlarla zenginleşen saat koleksiyonunu Saat&Saat mağazalarında ve www.saatvesaat.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

So CHIC…’in yepyeni koleksiyonu Allure

Gümüşe kattığı yeni anlamlarla her daim takı severlerin beğenisini kazanmayı başaran So CHIC…’in yepyeni koleksiyonu Allure, zamansız ve romantik parçalarıyla dikkat çekiyor.

So CHIC…’in yepyeni koleksiyonu Allure
So CHIC…’in yepyeni koleksiyonu Allure

Şehir hayatının yoğun temposuna uyum sağlamayı başaran kadınları, günün her anında tercih edilebilecek koleksiyonlarla buluşturan So CHIC…, masmavi gökyüzü taşı Lapis’in duyguları harekete geçiren enerjisini Allure Koleksiyonu’na taşıdı.

İlhamını “Allure” un cazibe ve büyüleme anlamlarından alan koleksiyon, hayranlık uyandırıyor. Tarihinden aldığı enerjiyi günümüze yansıtan Lapis’in lacivert renginin eşlik ettiği özel koleksiyon, sezgilerinize dokunacak.

Allure Koleksiyonu’ndaki tasarımlar, Lapis’in neşelendiren enerjisiyle birleşiyor ve kadınlara zamansız ve romantik bir stil vadediyor. Koleksiyonda kadınların gece ve gündüz kullanabileceği, sezonun trendlerini yansıtan şık ve göz alıcı kolye, küpe ve yüzükler yer alıyor. Gümüş üzerine gold ve rodyum kaplama seçeneklerinin bulunduğu koleksiyon, Lapis taşının eşsiz mavisiyle baştan çıkaracak.

Allure Koleksiyonu’nu incelemek için size en yakın So CHIC… mağazasına uğrayabilir veya www.sochic.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Richard Mille ve Frieze Masters/Frieze London işbirliği ikinci yılında

Richard Mille ve Frieze Masters/Frieze London işbirliği ikinci yılına girerken, lüks saat markası bir kilometre taşına daha hızla yaklaşıyor. İsviçre saat yapım sanatında devrim yaratan yirmi yıllık horolojik tasarımlar, markaya kısa sürede çarpıcı bir konum kazandırıyor.

Saat yapım sanatına ait bu canlı ve çağdaş katkıyı kutlayan markanın Frieze Masters’taki yeri, Richard Mille lüks deneyimi için hayati önem taşırken, görsel ve horoloji sanatları arasındaki bağı da güçlendirmeye devam ediyor.

Richard Mille ve Frieze Masters/Frieze London işbirliği ikinci yılında
Richard Mille ve Frieze Masters/Frieze London işbirliği ikinci yılında

Bu yıl Frieze Masters Richard Mille standında ziyaretçiler, Richard Mille mikro sanatçılığını keşfederken, saat mekanizmalarına ait parçaların gizli güzelliğini, bir saat kasası içinde yer alan ve üç boyuta taşınabilen mikroskobik heykeller şeklinde vücut bulmasına tanıklık edebilecek. Serginin asıl öne çıkan noktası ise, bu minik bileşenlerin aşırı karmaşık şekillerinin üst düzey el işçiliği finisaj teknikleriyle süslenerek, saat yapımcısının zanaatkarlığı sayesinde korunması.

Markanın saat yapımına yaklaşımı, bir saati her zaman sadece zamanı takip görevinden sıyırıp, görsel potansiyelini arttırmaya ve genişletmeye yönelik oldu. Bu yaklaşım sayesinde marka, saatçiliği tasarım, sanat, heykel ve mimariyle doğrudan buluşturdu. Saat kasalarının ve mekanizmalarının benzersiz hacmi sayesinde Mille saatleri, üç boyutlu mekanın bütün imkanlarından yararlanabiliyor. Saatler, fiziksel mekanların birkaç santimetre karelik oldukça kısıtlı alanında, sanatsal horolojik tasarımlar için adeta boş tuval hizmeti gören birleşim noktalarının ve çapraz kesitlerin elde edilmesinde üç boyuttan da yararlanabiliyor.

Richard Mille saat yapım vizyonu, bu sayede çağlar arasında bir sohbete dönüşüyor. Saatler mine kaplama ve altın yontma gibi geleneksel ve zamana karşı duran yöntemleri zarifçe bünyesinde barındırırken, art deco gibi diğer tasarım dönemlerinin devinen ve tematik unsurlarının çağdaş malzemeler ve inovatif özelliklerle harmanlanmasına da sahne oluyor. Böylece karşımıza, 21’inci yüzyılın en özgün saat modelleri çıkıyor. Tüm mekanik parçaların en küçük yerleşim ve finisaj detayları bile, Mille’in bütüncül saat yapım yaklaşımı kapsamında görsel ve stilistik unsurlar olarak kabul ediliyor.

Richard Mille konuyla ilgili görüşlerini şöyle aktarıyor; ‘Geçmişte ve bugün, pratik ve kullanışlı nesnelerde bile sanatsal bir ilham bulabileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle, saatlerimizin görsel dışa vurumunda, çağrışımsal imgeleminde ve malzeme kullanımında, çok katmanlı olmasını sağlamak için çok çalışıyoruz. işin bu tarafını tasarım sürecinde belirlemek, minyatür dünyasından çok da uzak bir yaklaşım değil. Nitekim minyatürde de, sadece birkaç santimetreden oluşan kısıtlı bir alan içinde bile bütün bir dünya gözlerinizin önüne serilebilir.

Saat yapımının sanatsal bir uğraş çerçevesinde özümsenmesi, markanın sanatla çok katmanlı ve yakın bağlantılarında da görülüyor. Richard Mille Grubu’nun ayrılmaz bir parçası olan Éditions Cercle d’Art yayın evi, Pablo Picasso ve George Braque ile yakından çalışmış, bugün bile hala modern sanatın olağanüstü dönemini yaşayan bir mirası temsil ediyor. Bu yakın bağlantı, aynı zamanda markanın 21’inci yüzyıla ait bir saat yapım yöntemini simgeleyen sanatsal vizyonunu destekliyor. Markanın dünya çapında tanınan saygın bir dansçı ve koreograf olan Benjamin Millepied ve Paris’te bulunan Palais de Tokyo’yu da içeren zengin işbirlikleri de, tüm bunlara katkı sağlar nitelikte.

Frieze

Frieze uzmanlar, duayenler, koleksiyonerler ve genel halk için dünyanın önde gelen modern ve çağdaş sanat platformudur. Frieze, Frieze Masters Magazine ve Frieze Week dahil olmak üzere üç dergi ve Frieze London, Frieze Masters, Frieze New York ve Frieze Los Angeles dahil olmak üzere dört uluslararası sanat fuarını bünyesinde bulundurmaktadır. Aynı zamanda fuar, Frieze Academy aracılığıyla özel eğitimler ve derslerden oluşan bir programı desteklemektedir.

Frieze, 1991 yılında Matthew Slotover ve Amanda Sharp tarafından, günümüzün önde gelen uluslararası çağdaş sanat ve kültür dergisi olan frieze magazine’in yayınlanmasıyla kuruldu. Sharp ve Slotover, 2003 yılında her yılın Ekim ayında Londra, The Regent’s Park’ta düzenlenen Frieze London sanat fuarını, ardından 2012 yılında ise her yılın Mayıs ayında Randall’s Island Park’ta düzenlenen Frieze New York’u ve Ekim’de Frieze London’la aynı döneme denk gelen ve antik zamanlardan modern çağlara sanatın her dönemine bağlılığını sergileyen Frieze Masters’ı başlattı. Frieze 2018 ise, Frieze Los Angeles’ın kuruluşunu duyurdu. Frieze Los Angeles, Paramaount Pictures Stüdyoları’nda 14-17 Şubat 2019 tarihleri arasında açıldı. 2016’da Frieze, uluslararası eğlence, spor ve içerik şirketi Endeavor ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir