Gelinlik ve Takı

·

·

Gelinlik tercihi kimi zaman ihtişamın yansıması olurken kimi zaman sadelik ve asaletin temsilcisi olur. Sadece gelinlik seçmek ise son değildir, eşlik eden pek çok etken bulunmaktadır. Takısı, saçı, ayakkabısı, çiçeği ve daha pek çok ayrıntı bulunur. Bu yazımızda sizlere gelinliklerin nasıl takılarla kombinlenmesi gerektiğini aktaracağız. Bilinmesi gerekir ki bir gelin düğün günü bazı şeyleri abartmakta özgürdür ve günün yıldızı olmak için elinden geleni yapacaktır.

Sade Gelinliklerde Takı Seçimi

Üstünde taş detayları bulunmayan, kabarık olmayıp kumaş oyunlarının fazla gözlemlenmediği bazı gelinlikler vardır. Ancak bu gelinliklerin hareketlenmesi için yapılan bazı atışlar vardır ki bu atışlardan birisi ise abartılı takıların kullanılmasıdır. Kuğu gibi görünen bir gelin hayal edin. Dümdüz bir gelinlik. Nasıl bir takı düşündünüz? Abartılı değil mi? İşte tam olarak bunu kast ediyoruz. Sade gelinliklerde abartılı takıların kullanılması söz konusudur. Yaka kısmı açıksa şayet parlak bir kolye, yaka kapalı ise saçlara kullanılan aksesuarlar tam da size göre.

Kabarık Gelinliklerde Takı Seçimi

Kabarık gelinlikler genellikle prenses kesim olarak tabir edilen gelinliklerdir ve genellikle taş, dantel gibi ayrıntılar kullanılır. Bu tarz gelinliklerin kendisi star olacağından onun önüne geçebilecek takılardan uzak durulmalıdır. Kulağa sallanmayan ufak bir küpe, boyna ufacık bir parıltı yeterli olacaktır. Aynı zamanda hiç takı kullanılmadan şahmeran olarak adlandırılan el aksesuarları bu sene oldukça moda.


Mutlaka Okumalısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir