Düğünde Takı Merasimi

·

·

Düğünde Takı Takma Alternatifleri

Düğünde gelen misafirlerin hediye olarak getirdiği takıların bir Seremoni halinde takılması gelenek haline gelmiştir. Ancak bu durumdan rahatsız olan kişiler için yeni alternatifler geliştirilmiştir. Örneğin Altın firmalarının ya da bankaların gram halinde altın satması hem gelin ve damadın boyunlarına o kurdeleyi geçmesine engel olmuştur hem de daha sonra bozulması açısından daha kolay bir alternatif haline gelmiştir. Hediye edilen takılar genellikle sonradan gelin ve damadın ihtiyaçları için bozdurulur ve para haline çevrilir. Ama gelenektir ya işte herkes para vermek yerine altın formunu vermeyi tercih eder.

Düğün Girişine Takı Sandığı

Takı merasimi her gelin ve damat için eziyet olmuştur. Bu eziyetten kurtulmak adına geliştirilen yöntemlerden birisi girişe konulan takı sandığıdır. Kimin ne getirdiği konusunda şüpheye düşmemek adına ise herkes hediyesinin içine adını soyadını yazmalıdır. Bu şekilde merasim sırasında gerçekleşen kuyruklardan, gelin ve damadın ayakta dikilmesinden kurtulmuş olunur.

Gelinle Damat Masaları Dolaşabilir

Takı merasimi geçmiş zamanlarda kalan ve artık geçerliliğini yitirmiş bir seremonidir. Bunun yerine yapmanız gereken gelin ve damat olarak zaten masalara hoş geldiniz derken takılacak olan takılarıda o sırada almaktır. Hem zaman kaybı yaşamadan hem de bir taşla iki kuş vurarak daha az yorulabilirsiniz. Aynı zamanda eğer bir düğüne takı hediyesi ile gitmek istiyorsanız bunu para halinde de vermeyi düşünün deriz.


Mutlaka Okumalısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir