Tespihte Son Trendler

·

·

Tespih geçmişten bu yana hem dini anlamda hem de aksesuar olarak kullanılan bir materyaldir. Pek çok varyasyonu bulunan tespihler 33 ve katları boncuk, 1 imameden meydana gelir. Kullanılan materyallerin türleri ise pahasını ortaya koyar. Asıl amacı dini inançların yerine getirilmesi olan tespihler günümüzde oldukça revaçta ve moda olan aksesuarlardır. Son modellerde yüksek maddi değere sahip taşlardan oluşan boncuklar ve gümüş imamelerden oluşan tespihler erkeklerin mücevheratı olmaktadır. Bu konuda belli koleksiyonlara sahip kişiler de bulunmaktadır.

Her Renkte Tespih

Tespih kullanımını sadece erkeklere indirgemek yanlış olur. Bazı modacılar dahi kreasyonlarında tamamlayıcı öğe olarak tespihleri kullanmaktadır. İlahi bir gücün simgesi olan tespihler kişiye manevi bir güç kazandırıyor. Günümüzde her renkte taştan imal edilebilen tespihler kıyafetlerde oldukça tamamlayıcı bir aksesuar olma yolunda ilerliyor.

Hediyelik Tespihler

Bugün bir erkeğe hediye alırken kullanılan klişelerden sizler de sıkılmadınız mı? Kazak veya gömlek almak ne kadar klasik bir seçenek oldu. Tespih trendlerini inceleyerek aslında ne kadar da fazla seçeneğiniz olduğunu görebilirsiniz. Cebinize ve bütçenize göre pek çok tespihi satın alabilirsiniz. Bu gibi jestler karşı tarafın beklemeyeceği adımlar olacaktır. Sizlerin ve onun değişik hediyelerle heyecan ihtiyacını karşılayabilirisiniz. Bu gibi hediyeler sizlerin vizyonunuzun ne kadar geniş olduğunun bir göstergesi olabilir. Bu seçeneği göz ardı etmeden bir kez daha düşünmelisiniz.


Mutlaka Okumalısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir