Yarı Değerli Taşların Kullanım Alanları

Ülkemiz pek çok maden açısından oldukça değerli yataklara sahiptir. Bu madeni değerler kimi zaman işlenmekte kimi zaman ise yabancı yatırımcıların elindedir. Bir diğer önemli kaynaklardan birisi ise yarı değerli taşlardır. Pek çok mücevherin yapımında bu taşlara yer verilmektedir ve kullanım alanı oldukça geniştir. Aynı zamanda sanayide, dekorasyonda da oldukça kullanımı söz konusudur.  En yaygın kullanım şekli kuyumculukta olan bu yarı değerli taşlar ülkemizde çok fazla bulunur ve Türkiye için doğal taş cenneti demek mümkündür.

Metafizik Alanında Yarı Değerli Taşlar

İllaki bir yerde denk gelmişsinizdir şu taş sinirlere iyi geliyor, bu taş hastalıklardan arındırıyor gibi haberlere. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan yarı değerli taşların mücevher yapımı haricinde bu tarz kullanımları da mümkündür. Aynı zamanda ticari anlamda da en az bir elmas kadar rağbet gören bu taşlar estetik bakımından oldukça hoş görüntülere sahiptir.

Kuyumculukta Yarı Değerli Taşlar

Pek çok kez denk gelmiştir yarı değerli taştan mücevherler. Hem maddi anlamda sizleri zorlamayacak hem de görüntü bakımından bir ahenk yaratacak taşlar bulmak mümkündür. Kuyumculuk sektöründe de altın gümüş gibi metallerin yanında kullanılan bu taşlar oldukça değer kazanmakta ve ticari anlamda bir paha içermektedir. Nasıl ki pırlantanın işleniş şekline bağlı olarak değeri artıyorsa yarı değerli taşlarda da oldukça fark yaratan bir etkendir.

About admin

Check Also

2016 İlkbahar-Yaz takı ve aksesuar modası

Gümüş üzerine rose gold kaplama , “Exclusive Collection”

Gümüş üzerine rose gold kaplama alternatifi haricinde siyah rodyum kaplama yapılabilen yeni So CHIC koleksiyonu “Exclusive Collection”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziyaretçilerimizin Dikkatine

Bu web sitesi, dünya çapındaki tüm üyeler için Avrupa Birliği veri koruma yasasındaki değişikliklere uygun olarak gizlilik politikasını güncellemiştir. Ayrıca, gizliliğiniz ve kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında size daha fazla bilgi vermek için Gizlilik Politikamızı da güncelledik. Hangi çerezleri kullandığımız ve sitemizde hangi bilgileri topladığımız hakkındaki güncellemeleri gözden geçirmek için lütfen bunu okuyun. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, güncellenmiş gizlilik politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.