Pırlanta alırken sertifikada dikkat edilmesi gerekenler.

Pırlanta alırken sertifikada dikkat edilmesi gerekenler.

Şıklığın ve zerafetin göstergesi olarak tanımlanabilecek en iyi kelimelerden biri nedir ? Tabi ki tek kelimeyle özetlediğimizde buna Pırlanta diyebilmekteyiz.Peki neden pırlanta alırız neden bu materyal bizim için önemli bir yer tutmakta. Bunun nedeni de herkesten farklı ve şık görünmek istediğimiz için olabilir. Peki pırlanta alırken neye dikkat etmeliyiz ? Pırlanta almadan önce bu konumuzu okumanızı tavsiye ediyoruz. Pırlanta aldığınızda sertifikasına dikkat etmelisiniz neden mi ? Eğer sertifikasız bir pırlanta alırsanız bu garantisiz bir pırlanta olmaktadır. Pırlanta almaya kalktığınızda 2 seçenek sertifika bulunmaktadır.Uluslararası nitelikteki pırlanta sertifikası ise 0.30 karat ağırlığın üstündeki her taş için ayrı ayrı düzenlenir ve maliyeti yüksektir.Bu sertifikalar ile birlikte aldığınız pırlantanın karat ağırlığı,çap, renk, berraklık, tabla genişliği gibi bir çok seçeneğe dikkat edildikten sonra almanızı tavsiye etmekteyiz.Misal olarak verirsek uluslar arası  nitelikteki pırlanta sertifikası ise 0.30 karat ağırlığın üstündeki her taş için ayrı ayrı düzenlenir ve maliyeti yüksektir.Eğer pırlanta alacaksanız önce bu yazıyı okuyun ondan sonra kararınızı verin unutmayın bir çok dolandırıcı tarafından kandırıla bilirsiniz.

Pırlanta nerelerden alınır ?

Pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de güven ve  garantili olmasıdır. Nedeni ise günümüzde herkes pırlanta uzmanı değil bir bakışta kaç karatlık pırlanta olduğunu anlayamıyoruz. Fakat güvenebilecek büyük firmalardan alışveriş yaptığınızda geri iade koşullarını karşılıyor ise iade edebilmeniz de sizin için büyük bir unsur olmaktadır. Pırlanta alırken internetten almamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni internette bir çok dolandırıcı sitenin sizin paranızı alıp en iyi ihtimalle düşük karatlı ürünleri size sunabiliyor.

Pırlantayı almadan önce dikkat edebileceğiniz bir unsur da montüre takılmamış taşları mutlaka beyaz arka fona karşı inceleyin bu sıradan bir beyaz kartvizit veya fotokopi kağıdı olabilir. İyi bir ışık kaynağı kullanın, gün ışığı ve floresan lambalar en iyisidir. Bu bilgileri kullanarak alışverişinize gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder iyi alışverişler dileriz.

About admin

Check Also

Safer Akıllı Kolye hem bir takı olarak şıklığınızı tamamlarken, aynı zamanda kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacak.

Kadınların Şıklığı ve Güvenliği için Safer Akıllı Kolye

Kadınların Şıklığı ve Güvenliği için Safer Akıllı Kolye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziyaretçilerimizin Dikkatine

Bu web sitesi, dünya çapındaki tüm üyeler için Avrupa Birliği veri koruma yasasındaki değişikliklere uygun olarak gizlilik politikasını güncellemiştir. Ayrıca, gizliliğiniz ve kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında size daha fazla bilgi vermek için Gizlilik Politikamızı da güncelledik. Hangi çerezleri kullandığımız ve sitemizde hangi bilgileri topladığımız hakkındaki güncellemeleri gözden geçirmek için lütfen bunu okuyun. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, güncellenmiş gizlilik politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.