Tamtur Yüzük Nedir?

Tamtur yüzüğü tanıtmadan önce bilmelisiniz ki evlilik arifesinde takılan bazı yüzükler vardır ve bu yüzüklerin maddi değeri için değil manevi bir durumun sembolü olarak parmağa takılır. Bu sebeple ister düz alyans olsun ister Tamtur onun amacı eşinizle olan bağınızı simgelemektir. Gelelim tam tur yüzüğe. Tamtur yüzük değerli taşların sıralı bir şekilde yüzüğün içine monte edilmesi şeklidir. Pek çok renkte taş kullanılabilir ve maddi anlamda düz alyanslara nazaran daha çok maddi değer arz eder.

Tamtur Yüzük Kullanımı

Tamtur yüzük kullanımı genellikle bayanlara has bir durumdur. Özel tasarımların yanında firmaların ürettiği bazı modeller de bulunmaktadır. Pırlantalar eşliğinde ya da değerli taşlarla bezenen tamturlar şıklığın simgesi olmaktadır. Bu tarz yüzükler yeni evlenenlerin yoğun olarak aldığı ve de daha çok alım gücü gerektiren yüzüklerdir. Yüksek bedelli yüzüklerde kullanılan taşlar işçiliği yüksek olan ve nadir bulunan taşlar olabilir. Dahası kendi yüzüğünüzü kendiniz tasarlayarak muhteşem ve eşsiz bir yüzük takabilirsiniz.

Tamtur Yüzük Fiyatları

Parmaklarınızın büyüklüğüne göre yüzüklerin fiyatlarında değişkenlik arz eder. Bunun nedeni kullanılan materyalin miktarının artmasıdır. Örneğin daha büyük bir parmak ölçüsü için 15 pırlanta kullanılırken küçük ölçü için 12 pırlanta kullanılabilir. Tek pırlanta tanesinin pahasına göre fiyatta değişimler yaşanacaktır. Bu gibi etkenler dışında ise borsa fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Çünkü altın ve değerli mücevherlerin fiyat aralığı borsa ile belirlenir.

About admin

Check Also

2016 İlkbahar-Yaz takı ve aksesuar modası

Gümüş üzerine rose gold kaplama , “Exclusive Collection”

Gümüş üzerine rose gold kaplama alternatifi haricinde siyah rodyum kaplama yapılabilen yeni So CHIC koleksiyonu “Exclusive Collection”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziyaretçilerimizin Dikkatine

Bu web sitesi, dünya çapındaki tüm üyeler için Avrupa Birliği veri koruma yasasındaki değişikliklere uygun olarak gizlilik politikasını güncellemiştir. Ayrıca, gizliliğiniz ve kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında size daha fazla bilgi vermek için Gizlilik Politikamızı da güncelledik. Hangi çerezleri kullandığımız ve sitemizde hangi bilgileri topladığımız hakkındaki güncellemeleri gözden geçirmek için lütfen bunu okuyun. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, güncellenmiş gizlilik politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.